Skip to main content

PVD Kaplama

Dekoratif & Fonksiyonel Ve Çeşitli Uygulamalar İçin Yüksek Kalite İnce Film Kaplamaları

PVD Kaplama; Firmamız 2003 yılında kuruldu ve 2015 yılı başlarında PVD kaplama faaliyete geçti. Ultrasonik temizleme hattı ve 6 askılı 14 katodlu PVD kaplama ünitesi ile hizmet veren atölyemiz Titanyum, Zirkonyum, Krom ve Titanaluminyum katodlarla kaplama yapmaktadır.

Dürüstlük ve tutarlılık ilkelerini göz önünde tutan Hassan PVD Kaplama istenilen adetlerde yüksek kalitede kaplama sağlayarak müşterilerine hizmet verir.

PVD Kaplama Nedir?

PVD kaplama, yüksek aşınma dayanımı gerektiren yerlerde kullanılan metallerin yüzeylerinin kaplanmasıdır. Bu kaplama işlemi konvansiyonel yani geleneksel yöntemlerle olmayıp kaplama malzemesinin buharlaştırılıp, kaplama yapılacak malzeme yüzeyine yoğunlaştırılması ile elde edilir. En çok uygulanan kaplama işlemi Titanyum Nitrür ( TiN ) olmaktadır. PVD Kaplamaların % 90’ını bu işlem oluşturmaktadır. Bu yöntem uygulanırken dış atmosferden izole bir ortama ihtiyaç duyulmaktadır. Bu nedenle kapalı bir sistemde yapılır. Bu kapalı sistemde yüksek sıcaklık ve vakum vardır. Vakum uygulanmasının nedeni, buharlaştırılacak metalin, buharlaşma sıcaklığının düşürülmesidir. Böylelikle daha düşük sıcaklıklarda buharlaşma işlemi gerçekleştirilir.

Neden PVD?

PVD Kaplama Neden Tercih Edilir?

Profesyonel firmaların tavsiye ettiği pvd kaplama birçok nedenlerden dolayı yoğun bir şekilde tercih edilir. Bu yöntem doğrudan katı haldeki sanayi,tekstil gibi çeşitli alanlarda yer alan hammaddelerin hızlı bir şekilde dönüştürülmesinde tercih edilir.

Hızlı bir şekilde etki gösterdiğinden ticari firmalar açısından da büyük avantajlar sunar. Pvd kaplamalarda tercih edilen kalıp ve parçaları fiyat tarifeleri bakımından oldukça pahalıdır. Bu kapsamda daha çok parça yüzeylerinin sürtünme ve aşınma gibi teknikler daha çok tercih ediliyor.

Kendi içeriğinde de birçok farklı metaryaller üzerinden kaplanabilir. Bunlar arasında özellikle altın ve titanyum metaryelleri daha çok tercih ediliyor. Her iki materyalin katı halden kolayca çözümlenmesi bu uygulama açısından büyük avantaj sağlıyor.

PVD Kaplama Çeşitleri Nelerdir?

PVD kaplama türleri oldukça fazladır. Bu nedenle firmanız için en uygun pvd kaplama türü beğenebilirsiniz. Bu türlerin her biri kendine özel birçok özelliklere sahiptir. Bu nedenle kaplama türleri sadece yurtiçinden değil yurtdışı üzerinden de yoğun olarak tercih edilir.

Pvd kaplama çeşitlerini ise şu şekilde sıralayabiliriz; termal buharlaşma,ark buharlaşma,iyon ışını biriktirme,iyonların bombardımanı,iyon kaplama ve son olarak da geliştirilmiş püskürtme gibi birçok farklı pvd kaplamanın türleri mevcuttur.

Tüm pvd kaplamaların türleri yetkili firma tarafından sunulur. Böylece evinizin konforunda firmanın kurumsal web sayfası üzerinden de tüm pvd kaplamaların türlerine göz atabilirsiniz.

PVD Kaplama Nerelerde Kullanılır?

Bu uygulamalar doğrudan sanayi, tekstil, mobilya, konut gibi alanlarda yer alır. Yüksek donanımlara sahiptir. Bu nedenle kullanımlarında yüksek deneyime sahip olmanız gerekmiyor. PVD kaplamaların sayılamayacak düzeyde çok avantajları söz konusudur. Bu ürünlerin kolayca deforme olması söz konusu değildir.

Hazırlanan herhangi bir pvd kaplamasının kısa sürede kötü kokması söz konusu değildir. Bu nedenle pvd kaplamalarından maksimum düzeyde memnun kalacağınız üretici firmalar tarafından garanti ediliyor. Kullanmadan önce mutlaka ilgili firmadan detaylı olarak kullanım talimatı almanız gerekir. Bu ürünlerin hatalı bir şekilde uygulanması hem mali hem de zaman açısından dezavantajlı kalmanıza neden olabilir.

Pvd kaplamanın türleri kullanım alanları ayrıca gün geçtikte daha da genişliyor. Bu nedenle 2023 ve sonraki dönemlerde bu ürünlerin kullanım alanları daha da geniş olacaktır. PVD kaplamaların en büyük özellikleri arasında içeriğinde herhangi kimyasal maddelerin yer almamasıdır. Bu bağlamda ürünlerin inşa ve çevre sağlığı açısından risk göstermesi söz konusu değildir. PVD kaplamaların en büyük avantajları arasında ise, daima şeffaf kalmasıdır. Bu ürünlerin zaman içerisinde performansını kaybetmesi söz konusu değildir. Bir pvd kaplamanın ortalama olarak 200 ila 500 derece aralığında uygulanabildiğini vurgulayabiliriz.

Bu bağlamda pvd kaplamaların geniş bir perspektif üzerinden uygulanabildiğini belirtebiliriz. Pvd kaplamalar fiziksel anlamda değişimi söz konusu olmayan malzemeler sebebiyle uç kısımlarında herhangi bir farklılık durumu meydana gelmez.

PVD Kaplamanın Avantajları Nelerdir?

Profesyonel bir firmadan temin ettiğiniz herhangi bir pvd kaplama modeli sizlere birçok yönden avantajlar sağlar. Bu ürünlerin en büyük avantajı uygun fiyat üzerinden hazırlanmasıdır. Bu nedenle evinizin konforunda 7/24 ek ücretler de ödemeden en iyi pvd kaplamalardan satın alabilirsiniz.

PVD kaplamalar firmanızın daha görkemli olmasını sağlar. Bu ürünler yer aldığı ortamların daha şık olmasına destek oluyor. Bu bağlamda pvd kaplamaları ortamların vazgeçilmez ürünleridir.

Satın aldığınız herhangi bir pvd kaplamayı dilediğiniz zaman yeniden değiştirebilirsiniz. Ya da ürünün nakil işlemini basit bir şekilde yapabilirsiniz. PVD kaplamaların yüzeyleri basit bir şekilde sürtünme yaşanmaz.Çünkü tüm pvd kaplamalar hafif bir ağırlığa sahiptir. Böylece satın aldığınız pvd kaplamaları aynı günde adresinize teslimatı yapılabilir.

PVD kaplamaların en büyük avantajları arasında modern olmasıdır. Bu ürünler son derece modern bir dizayna sahiptir. Tüm pvd kaplamaları en iyi kadrolar tarafından üretiliyor. Bu nedenle pvd kaplamaların üretimlerinde hata olması söz konusu değildir.

PVD Kaplama Tercih Edilen Sektörler

PVD kaplamanın birçok sektörler tarafından tercih edildiğini vurgulayabiliriz. Bu nedenle pvd kaplama yukarıda da belirttiğimiz üzere geniş sektörlere hitap eder. Bu ürünler geçmiş dönemlerde inşaat sektörü tarafından tercih ediliyordu. Fakat yoğun bir şekilde ihtiyaç duyulması sebebiyle bugün artık mobilya, tekstil, sanayi, otomativ ve konut gibi birçok farklı sektörler tarafından da pvd kaplamaları kullanılıyor.

Bu ürünler en zorlu şartlarda dahi maksimum düzeyde performans gösterir. Bu nedenle satın aldığınız herhangi bir pvd kaplamayı soğuk hava şartlarında dahi uzun süreli kullanabilirsiniz.

Pvd kaplamaların en büyük avantajlarından biri ise, yüksek mukavviyete sahip olmasıdır. Bu nedenle yer aldığı metaryalin de daha dirençli kalmasını sağlar. Bu ürünlerde renk tonu bozukluğu meydana gelmez. Bu bakımdan satın aldığınız pvd kaplamayı orijinal renk tonundan kullanabilirsiniz. Bu ürünleri üreten firma kuruluş tarihi bakımından sektörün en köklü firmasıdır. Geniş kadrolarıyla siz değerli müşterilerine kusursuz bir şekilde bu hizmeti sunar.

Firma kurumsal bir kimliğe sahip olduğundan pvd kaplamalar konusunda hem yurtiçinden hem de yurtdışından tercih ediliyor. PVD kaplamaların satışlarını sürekli olarak yapıyor. Bunun haricinde işletme saygın kadrosuyla pvd kaplamalar konusunda taleplerinizi aynı günde değerlendiriyor.

PVD Kaplama Fiyatları 2022

Her ülkede pvd kaplama fiyatları farklıdır. Bu nedenle ülkemiz piyasalarında bu ürünler diğer ülke piyasalarına nazaran daha düşük fiyat üzerinden satışa sunulur. Pvd kaplamanın fiyatları firmalar tarafından her yıl rutin bir şekilde güncelleniyor. Bu nedenle ürünü 2022 yılında güncel fiyatından satın alabilirsiniz.

Bugün gözde üretici firmalarının bu denli tercih ve tavsiye edilmesinde bu etken rol alıyor. Pvd kaplamaların fiyatlarının incelenmesi önemlidir. Tüketicilerimizin bu ürün fiyatlarına göz atması en uygun fiyatlı pvd kaplamanın satın alınması demektir.

Evinizin konforunda pvd kaplamalardan tek adet olarak da satın alabilirsiniz. Bu ürünler sizlere yaşam konforu sunar. PVD kaplama modelleri hakkında merak ettiğiniz tüm ayrıntıları üretici firmadan sorabilirsiniz.

Ürün kataloglarını incelemenizde fayda vardır. Destek kanalı üzerinden en gözde pvd kaplama dakikalar içerisinde satın alabilirsiniz.
tr_TRTürkçe